KDO JSME?

Jsme průvodcem životního stylu – zdravý duch ve zdravém těle. Pomáháme lidem s redukcí tuku, optimalizováním zdraví, zvýšením svalové hmoty, síly a kondice. Provázíme naše klienty na cestě za dosažením výsledků a lepšího sebeuvědomění.

MIROSLAV KOLENYAK

ZAKLADATEL BEFITNESS, COACH, OSOBNÍ TRENÉR

Pohyb a sport je to, pro co jsem zapálený už od dětství. Výsledkem prvních zkušeností s „posilováním“ pro mě byl zánět šlach po tom, co jsem se pokoušel zvedat vše od kovadliny po železniční pražec, co jsem našel ve stodole a na dvorku.  I přesto, že jsem dělal špatně snad vše, co šlo, mě to silně chytlo! Vždycky jsem měl potřebu přijít věcem na kloub a začal nasávat informace včetně těch, které se později pro mě staly zcestné, neúplné nebo vyloženě škodící. Po záplavě informací jsem si přicházel na vlastní způsoby a přístupy, které se mi osvědčily a postupně jsem si utvářel nový životní styl, který mě provázel už ve všech nadcházejících etapách. I když jsem třeba vždy neměl dobré podmínky pro zdravý životní styl, tak jsem hledal cesty.
Vyzkoušel jsem si, že mě jiná seberealizace nenaplňuje více než to, co dělám dnes. Vlastně díky změně životního stylu jsem mimo jiné získal zkušenosti v modelingu, prošel soutěží Muž roku 2012, odkud jsem postoupil na Mr. Universe men, kde se mi podařilo vyhrát titul Mr. Best Body Universe 2013, závodil jsem ve sportovní kategorii physique (2014-2016). Dnes už se místo na soutěžení soustředím raději na svou práci. Více se dnes zaměřuji na zdraví, sílu a funkčnost těla. Ovšem po již dlouholeté praxi se nyní zaobírám více tím, co považuji za klíčové a to je mentální nastavení klienta. Protože jak víme „vše je o hlavě“!
Aby spolupráce s každým mým klientem měla větší smysl, je potřeba jít dále a hlouběji než je běžné. Příliš nefandím veřejným dogmatům, jsem odpůrcem dopingu a svou práci dělám ryze nezávisle a dle svého přesvědčení. Za léta praxe osobního trénování jsem pomohl stovkám klientů od sportovců až po lidi s různými omezeními. A to je to, co spojuje moji činnost v práci a zároveň naplnění. Nikdo z nás nemáme ideální podmínky, ale vždy dokáži s klienty najít způsob, jak zlepšit jejich návyky, zdraví, fyzické možnosti, vzhled a v neposlední řadě i jejich sebevědomí.
Preferuji komplexní funkční tréninky s vlastní vahou a balančními pomůckami, jako je např.  TRX nebo bossu, ale i silové cvičení s činkami. Je to neustálý proces hledání a zkoušení nových a nejefektivnějších praktik. Pořádám i skupinové venkovní tréninky – BEFITNESS WORKOUT a vedu skupinové lekce. Sestavuji tréninkové i výživové plány na míru. Tím myslím skutečně na míru s ohledem na každý detail, protože jinak mi to nedává smysl mně ani klientům.
Samozřejmě neustále rozvíjím zkušenosti i v oblasti výživy a výživových doplňků. Výsledkem toho je i značka BEFITNESS, pod kterou jsme ve spolupráci s odborníky vyvinuli už dnes velmi oblíbené produkty.
Spoustu cenných zkušeností, které nelze pouze někde vyčíst, zkouším hlavně sám na sobě, jak lidské tělo funguje a svoje zkušenosti pak mohu předávat dále svým klientům. Díky své práci se dostávám blíže ke svým snům a stejně tak i moji klienti!
Osobní trénink: více zde      Něco z médií: více zde